Akcja profilaktyczno-edukacyjna dla młodzieży szkolnej pt. „NAŁOGOWA LOTERIA – NA KOGO WYPADNIE?”

W dniu 26 listopada 2019 odbyły się warsztaty profilaktyczno-edukacyjne dla młodzieży szkolnej klas VII, VIII a, VIII b pn. „NAŁOGÓW LOTERIA – NA KOGO WYPADNIE?”, dotyczące problematyki uzależnienia od środków psychoaktywnych.

Lidia Młody-Psycholog w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu, Katarzyna Jankowska –Socjolog, przedstawiciel oświaty Urzędu Gminy Pakosław Wojciech Walkowiak, funkcjonariusze policji z Pakosławia i Rawicza Konrad Zaremba, Jakub Wieczorek oraz przedstawiciel Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pakosławiu.

W ramach projektu ,,Nałogów Loteria” spotkali się z młodzieżą, by poruszyć niezwykle ważny problem, jaki stanowią w dzisiejszych czasach dopalacze i narkotyki. W trakcie spotkania zwrócono szczególną uwagę na zagrożenia jakie niesie ze sobą zażywanie tych substancji. Policjantka edukowała także słuchaczy na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Czym są dopalacze i narkotyki ? Jakie konsekwencje może ze sobą nieść ich zażywanie, posiadanie i udzielanie innym osobom ? gdzie szukać pomocy. Na te i na wiele innych pytań zadawanych przez uczniów odpowiadali organizatorzy tego spotkania.

Wzrost znaczenia środków masowego przekazu oraz chęć dopasowania się do towarzystwa sprawiają, że młodzież coraz chętniej eksperymentuje ze środkami odurzającymi, nie zdając sobie sprawy z tego, jak bardzo jest to niebezpieczne. Spotkanie, miało więc na celu przede wszystkim podnieść świadomość prawną związaną z narkomanią, ale także poszerzyć wiedzę młodzieży na temat konsekwencji zażywania tych substancji.

Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Mamy nadzieję, że wspólne działania policji i przedstawicieli GOPSU w Pakosławiu pozwolą na zahamowanie zagrożeń, jakie płyną z zażywania narkotyków. Akcje nie mała konwencji wykładowej, uczestnicy aktywizowani byli poprzez możliwość doświadczania, przeżywania oraz uczenia się zastosowania zdobytych wiadomości w praktyce. Przedsięwzięcie dzięki ciekawej formie spotkało się z dużym zainteresowaniem młodzieży.

• W roku szkolnym 2019/2020 jest 180 uczniów

• W roku szkolnym 2019/2020 jest 180 uczniów