Drukuj
Kategoria: Z życia szkoły
Odsłony: 94

Drodzy Darczyńcy!

 Wpłaciliśmy już pierwsze pieniądze na potrzeby szkoły Abong-Mbang w Kamerunie i tym samym staliśmy się jej adopcyjnymi rodzicami.

Drodzy Darczyńcy!

Na Wasze ręce przesyłamy list z Kamerunu od Siostry Alicji – Dyrektorki Szkoły Podstawowej w Abong-Mbang.

Dziękujemy, że wspieraliście szkołę i jej uczniów. To bardzo szlachetny gest. W imieniu całego naszego zespołu składam Państwu serdeczne podziękowania!

Justyna Janiec-Palczewska

Prezes Fundacji

 Oto list, jaki dostaliśmy od Siostry, prowadzącej szkołę:

 Kochani Rodzice naszej szkoły św. ALOYS w Abong Mbang

 Z wielka radością pragniemy Wam podziękować za wszystko co czyniliście dla nas
w ubiegłym roku szkolnym. Od 25 czerwca jesteśmy już na wakacjach. W tym roku wszystko było i jest inaczej. Rok szkolny rozpoczął się 5 października, czyli o miesiąc później niż zazwyczaj. Potem po Świętach Wielkanocnych znowu zostały przedłużone ferie świąteczne. To wszystko związane z pandemia. Dużo zamieszania. U nas nie mamy zdalnego nauczania poprzez internet – nie mamy ani prądu elektrycznego, ani komputerów. Długie przerwy w nauce spowodowały, że wyniki nauczania tez były obniżone. 

 Ufamy ze następny rok szkolny będzie bardziej normalny. Na razie nam wiadomo ze szkoła rozpocznie się 5 września. Wiele dzieci wyjechało na wakacje do rodzin, inne pracują w polu przy zbiorze orzeszków ziemnych.

 Szkole zakończyliśmy świętem Dnia Dziecka Afrykańskiego, które obchodziliśmy w naszej szkole w dwóch grupach : najpierw przedszkole potem szkoła podstawowa. Była Msza św., upominki, gry i zabawy a najważniejsze, że nocowaliśmy w szkole na matach. Było super.

Obecnie w czasie wakacji dobudowujemy prowizoryczny budynek na jedna klasę, ponieważ spodziewamy się, że liczba dzieci wzrośnie. Poza tym próbujemy trochę rozweselić fasadę szkoły przez namalowanie kilku obrazów. Nasza szkoła jest starym budynkiem. Powstała
w 1947 roku. Kiedy prace się skończą przyślemy kilka zdjęć.

 Wam również życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Niech Jezus błogosławi każdego z Was.

 Sr Alicja z Abong Mbnag w Kamerunie.

 Abong Mbang 11 lipiec 2021