Drukuj
Kategoria: Z życia szkoły
Odsłony: 398

Jak co roku uczniowie z nauczycielami w  Szkole Podstawowej w Chojnie  przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Sprzątnie Świata – Polska 2021”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”.

Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom,  że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczna    zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.  „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów.

Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Na koniec, w ramach podziękowania rozdano wszystkim upieczone na grillu kiełbaski i bułkę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję:)

Jednocześnie zwracamy się z prośbą o interweniowanie, gdy ktoś zaśmieca naszą  „małą ojczyznę”.