Drukuj
Kategoria: Z życia szkoły
Odsłony: 287

Dnia 16 października br. Sekcja rowerowa, działająca w naszej szkole,  wzięła udział w Powiatowym Jesiennym Rajdzie Rowerowym, którego organizatorem było PTTK ,,RAWICZ” w Rawiczu wraz z sołectwem Dąbrówka.

Cele rajdu  to: integracja międzypokoleniowa społeczeństwa oraz propagowanie turystyki rowerowej jako formy spędzania czasu wolnego.

        W rajdzie wzięło udział 9-oro członków Sekcji Rowerowej wraz z opiekunami, p. A. Kowal i p. P. Wolskim. Trasa liczyła ok. 48 km i prowadziła przez następujące miejscowości: Chojno(start) – Miejska Górka(postój pierwszy) – Annopol – Zakrzewo – Kawcze(lasy-postój drugi) – Konarzewo - Dąbrówka(meta).

         Uczestnicy rajdu po dotarciu na metę w Dąbrówce mogli pokrzepić się  ciepłym i smacznym posiłkiem oraz skosztować pysznego ciasta. Chętni wzięli udział w przygotowanych dla nich konkursach, m.in.: w grzybiarskim(zbieranie grzybów w lesie po trasie), ,, celna ręka”(rzut lotką do tarczy) oraz rowerowym torze przeszkód. W tym ostatnim członkowie naszej Sekcji wywalczyli dobry czas i otrzymali nagrody przydatne podczas jazdy rowerem, jak bidon czy oświetlenie rowerowe. Na  pamiątkę uczestnictwa w rajdzie wszyscy rowerzyści otrzymali specjalny znaczek rajdowy.

         Członkowie Sekcji Rowerowej mogą być w pełni usatysfakcjonowani z przejechanej trasy, jak i atrakcji, które na nich czekały.