Drukuj
Kategoria: Z życia szkoły
Odsłony: 358

Nasza szkoła dba o rozwój świadomości narodowej oraz pogłębianie wiedzy historycznej wśród młodego pokolenia.

 10 listopada uczniowie na pamiątkę wydarzeń sprzed 103 lat,  by uczcić wybitną postać marszałka Józefa Piłsudskiego oraz w ramach akcji „#Szkoła do hymnu” odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Korytarze szkoły zostały odświętnie udekorowane. A uczniowie  naszej szkoły ubrali się w galowy strój, a wielu przypięło kotyliony w barwach narodowych. 

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości, dla Polaków jest jednym  z najważniejszych świąt państwowych. Upadek Polski w 1795 roku zapoczątkował 123-letni okres zaborów i niewoli. Droga do wolnej Polski  była naznaczona walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń. Polacy walczyli o swój kraj zarówno pod bokiem Napoleona Bonaparte, jak również w powstaniach – listopadowym i styczniowym. Dopiero światowy konflikt, jakim z czasem okazała się Wielka Wojna 1914-1918, zaktualizował tzw. sprawę polską w Europie i stał się szansą na odzyskanie upragnionej wolności.

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości to ważna data w naszej polskiej historii. Obchodzone jest corocznie dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli w 1918 roku.

Hymn Polski w wykonaniu uczniów klasy 2