Drukuj
Kategoria: Z życia szkoły
Odsłony: 120

Nasza szkoła włączyła się w akcję „Czary mary okulary” organizowaną przez Fundację Pomocy Humanitarnej „RedemptorisMissio”.

Zebrane okulary zostały przekazane Fundacji i za pośrednictwem jej wolontariuszy zbadane, opisane, zabezpieczone, spakowane do paczek i wysłane do Afryki na misje.

W Afryce wiele dzieci ma problemy ze wzrokiem, co powoduje trudności w nauce i w zdobyciu dobrego wykształcenia. Dostarczenie im odpowiednich okularów jest dla nich wielką szansą. Większość ludzi z krajów Globalnego Południa nigdy nie miała styczności z lekarzem okulistą.
Z pogarszającym się wzrokiem nikt do lekarza nie chodzi, ponieważ nawet jeśli udałoby się ustalić wadę wzroku – pacjentów nie byłoby stać na zakup odpowiednich okularów.

Ciesząc się zatem, iż akcja spotkała się z tak serdecznym odzewem z Państwa strony, dziękujemy za poświęcony czas i zainteresowanie się losem afrykańskich dzieci.

Za nasze zaangażowanie w niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących szkole został przyznany tytuł "SZKOŁA Z MISJĄ".